„Selektyvus lazerinis sukepinimas” (SLS) Selektyvus lazerinis sukepinimas (SLS) yra galinga priedų gamybos technologija. Jis gali būti naudojamas sudėtingoms, patvarioms, stiprioms ir visiškai funkcionalioms dalims gaminti. Tai viena iš populiariausių technologijų tiek greito prototipų kūrimo, tiek mažų partijų serijų gamybai („greita gamyba”). Dažniausia medžiaga yra PA12 („Poliamidas 12”), vadinama PA2200 miltelių pavidalu arba paprastai vadinama „Nailonu”. Medžiaga yra patvari, lanksti, kai plona ir stipri, kai spausdinama storesnėse konstrukcijose.

 

``Selektyvus lazerinis sukepinimas`` technologijos detalių gamybos medžiagos

``Selektyvus lazerinis sukepinimas`` technologijos savybės

Jums reikiamos detalės gamybos sąmatą galite pasiskaičiuoti čia!

``Selektyvus lazerinis sukepinimas`` technologijos privalumai

Skirtingai nuo daugelio kitų 3D spausdinimo technologijas, Laser Sintering nereikalauja jokių paramos struktūras, todėl nustato keletą apribojimų savo dizainą. Dėl to jis tapo 3D spausdinimo sudėtingų geometrijų pasirinkimo metodu. Dėl šių savybių SLS tapo nusistovėjusiu įvairių plastikinių gaminių funkcinių prototipų ir mažos partijos gamybos metodu.

``Selektyvus lazerinis sukepinimas`` technologijos apžvalga

Plastikiniai milteliai (paprastai PA12, kurių grūdų dydis yra apie 60 mikronų) tolygiai pasklinka ant konstravimo platformos. Medžiaga sutankėja grandikliu arba būgnu ir šildoma. Ant šio tankaus sluoksnio lazeris piešia pirmąjį objekto sluoksnį. Šio proceso metu lazeris sukepina miltelius (šildo iki artimiausios lydymosi vietos), todėl jis gali susilieti su gretimomis miltelių granulėmis. Šis procesas tęsiasi kelis kartus, kol bus baigtas visas objektas. Spausdinimo metu objektą stabilizuoja aplink jį sukepinti sukepinti milteliai, todėl nereikia atrinės konstrukcijos.

Baigus spausdinti, dalys turi atvėsti lėtai, o tai iš viso trunka apie 10 ar daugiau valandų. Atvėsinus objektai išgaunami iš spausdintuvo, pašalinami pertekliniai milteliai, o dalys valomos stiklo karoliukų sprogdinimu.

Dėl lėto spausdinimo ciklo ir ilgo atvėsinimo spausdinimo laikas yra ilgas – trunka iki 2 ar net 3 dienų net prieš atliekant podiuminę apdailai.

Lazerinis sukepinimas naudojamas tiek greitam prototipų gamybai, tiek greitam galutinio vartojimo dalių gamybai. PA12 yra dažniausiai naudojamas plastikas, plačiai naudojamas visose pagrindinėse pramonės šakose, pvz., erdvėlaivių, automobilių pramonės, elektros prietaisų ar medicinos technologijų. Yra daug PA12 privalumų, kurie padarė tikriausiai populiariausią polimerą pramoninėje 3D spaudoje: mechaninį stiprumą, atsparumą karščiui, biologinį suderinamumą ir ilgaamžiškumą. Be to, sukepinimo procesas sukuria lengvas dalis, kurių tankis yra tik apie 0,95 g/cm³, todėl tai puiki technologija lengvam pritaikymui.

 

Funkciniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button HP Multi Jet Fusion - Pin HP Multi Jet Fusion - knob

Dėl didelio mechaninio stiprumo ir atsparumo karščiui PA 12 yra labiausiai paplitusi funkcinių prototipų medžiaga. Be šių savybių, jis praktiškai nenustato geometrijos ribų, nes atsilaikimų konstrukcijos nereikia. Greito prototipų kūrimo metu lazerinissukepinimas paprastai naudojamas dėklams, mechaninėms dalims, įrangai ar konstrukciniams komponentams gaminti.


Galutinio vartojimo dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-flexible-structures HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-mechanical-part HP Multi Jet Fusion - cover HP Multi Jet Fusion - Gear-wheel

Pa12 mechaninės ir thermic savybės daro jį dažniausiai naudojama medžiaga galutinio vartojimo plastikinėms dalims. Tipiškas pritaikymas yra nedidelė plastikinių dalių, kurių įpurškimo liejimo kiekiai yra mažesni, gamyba (paprastai 300 – 1 000 dalių).


Vizualiniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - skeleton HP Multi Jet Fusion - skeleton

Nors lazerinis sukepinimas nesiūlo panašios paviršiaus kokybės naudojant dervos technologijas, pvz., Stereolithography arba polijeto / mutlijet modeliavimą, jis turi stabilumo pranašumą ir sukuria labai sudėtingas formas. Kitas privalumas yra tas, kad medžiaga PA12 gali būti dažoma gana lengvai, kad skirtingas dalis būtų galima užsisakyti skirtingomis spalvomis. Todėl tai yra dažniausiai naudojama technologija atspariems ir sudėtingiems vizualiniams modeliams kurti.

Privalumai

 • Nereikia jokių atpažimų konstrukcijų – galima spausdinti labai sudėtingas dalis
 • Medžiagos charakteristikos puikiai tinka funkciniams ir galutiniam vartojimui
 • Blokavimo ir judančios dalys gali būti spausdinamos vienu gabalu

Trūkumai

 • aviršius gana šiurkštus
 • Spausdinimo ciklai ilgi (2– 3 dienos)
 • Tikslumas yra žemiau dervos pagrindu sistemų (MJM, Polyjet, Stereolithography)

Dažniausiai naudojama lazerio sukepinimo medžiaga yra PA12 (PA2200). Tačiau naudojama daug kitų polimerų, pvz., PA11, PA6 arba PA12 junginių (sustiprinta anglimi, aliuminio PA12 mišinys, vadinamas aliuminio oksidu ir t. t.). Kiti populiarūs medžiagų tipai yra elastomerai, pvz., TPU arba TPA. Kitos turimos medžiagos apima specialios paskirties plastikus, pvz., PEEK ar net metalo miltelius.

Mūsų medžiagos PA12 / PA2200 („Nailonas”)

SLA Detail Resin Tower

PA12/PA2200 yra labiausiai naudojama lazerio sukepinimo medžiaga. Medžiagos spalva yra balta, tačiau ją galima dažyti į visas pagrindines spalvas. Tai mechaninės ir termic savybės puikiai tinka mechaninėms, struktūrinėms ir visų rūšių plastikinėms galutinio vartojimo dalims.

Spalvos: Balta,
dažyta (juoda, mėlyna, raudona, geltona) Maksimalus dydis: 330 × 250 ×
200 mm Kaina: Momentinė citata mūsų internetinėje 3D spausdinimo
tarnyboje Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
medžiagos informaciją: PA12/PA2200 (Nailonas)


Aliuminio oksidas

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material

Aliuminis yra PA12 ir aliuminio miltelių junginys. Palyginti su grynu PA12, jis yra standesnis ir pagerino temines savybes. Tačiau medžiaga turi mažesnį atsparumą dilimui ir neturėtų būti naudojama dinaminiams ar judantiesiems.

Spalvos: Metallic-Grey, gali būti
dažytos Max dydis: 300 x 200
× 180 mm Kaina: Momentiniai citata mūsų interneto 3D spausdinimo
paslaugos Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos detalės: Alumide

Lazerinės sukepintos PA12 ir Alumide dalys gali būti gerai apdorotos po spausdinimo. Mūsų galimybės po proceso apima:

 • Poliravimas (tumbling, sukuria gražus, lygūs paviršiai, bet gali turėti įtakos kai kurių mažų detalių ir apvalios kai kurių kraštų)
 • Dažymas (juoda, mėlyna, raudona, geltona, kitos spalvos pagal pageidavimą)
 • Impregnavimas (atsparus vandeniui)
 • Purškimo dažymas (individualios spalvos)
 • Shot peening (sukurti tankus, pusiau blizgus ir įbrėžimams atsparus paviršius)

Stereolithography turėjo būti sukurta kelis kartus, kol ji faktiškai nukentėjo rinkoje. Pirmieji bandymai datuojami 1971 m., Kai Wyn Kelly Swainson užregistravo patentą. Jis apibūdino 3D objektų kūrimą iš fotopolimerų. Tačiau jo darbas buvo nutrauktas 1980-aisiais, nes jo metodas pasirodė nepraktiškas.

1970-aisiais, Dr Hideo Kodama padarė naują bandymą. Jis pirmasis aprašė sluoksnio po sluoksnio konstrukciją, kurią atpažįstame šiuolaikinėje SLA 3D spaudoje. Persilaužimą galiausiai beveik vienu metu įvyko prancūzų inžinierių grupė – Alanas Le Mehaute, Jeanas Claude’as André ir Olivier de Witte – bei amerikietis Chuckas Hullas. Prancūzijos komandos darbas, deja, buvo nutrauktas dėl verslo perspektyvos stokos, todėl galiausiai Chuckas Hullas sugebėjo sėkmingai komercializuoti technologiją, pakeliui sugalvodamas žodį „stereolithography”.

Su savo plėtros Hull tada įkūrė šiandienos pramonės milžinas 3D-Systems. Jo didelis darbas taip pat apima daug pagrindinių technologijų, tokių kaip STL failo formatas ir pjaustymo programinė įranga. Šie išradimai padėjo padaryti šį 3D spausdinimo pasaulį įmanomą.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos sąmatą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai,sukūrimui atsiuskite mums aprašymą detalės naudojimo sąlygų ir brėžinį. Mes paskaičiuosime ir parinksime tinkamiausią medžiagą ir technologiją Jūsų detalei gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos