Medžiaga: PP Polypropilenas

 

PP pilnas pavadinimas Polipropilenas, yra vienas iš  plačiausiai naudojamų  plastikų automobilių ir plataus vartojimo plastikinių delalių gamyboje.

PP Polipropilenas yra mechaniškai stiprus, pakankamai atsparus karščiui ir biologiniams veiksniams. Su HP Fusion Jet PP medžiaga spausdinimo procesas labai greitas,  medžiaga labai didelės skiriamosios gebos ir didelio prisitaikymo, todėl naudojama ne tik funkciniams prototipams, bet ir trumpalaikių visiškai funkcionalių dalių gamybai.

Medžiagos: PP Polypropilenas savybės

Medžiagos PP Polypropilenas apžvalga

Funkcinės ir galutinio vartojimo dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-outlet-PA12

HP Jet Fusion yra geriausias pasirinkimas, kai kalbama apie galutinio vartojimo plastikinių dalių gamybą. Palyginti su daugeliu kitų priedų gamybos technologijų, HP Jet Fusion PP yra stipresnistikslesnis, turi didesnę skiriamąją gebą ir siūlo žymiai greitesnį spausdinimo laiką.
Skirtingai nuo SLS PP, „Jet Fusion PP” tankis yra beveik 100%, todėl mechaniniu veikimu jis yra panašus į įpurškiamą forminį plastiką. Pagrindiniai medžiagos privalumai:

  • HP Jet Fusion yra vienas iš geriausių pasirinkimų, kai kalbama apie galutinio vartojimo plastikinių dalių gamybą. Palyginti su daugeliu kitų adityvios gamybos technologijų, HP Jet Fusion PA12 yra

stipresnis

  • ,

tikslesnis

  • , turi didesnę skiriamąją

gebą

  •  ir siūlo žymiai

greitesnį spausdinimo laiką

  • .

 

  • Skirtingai nuo SLS PP, MJF PP

tankis yra beveik 100%, todėl

  •  mechaninėmis sąvybėmis jis yra

panašus į liejimu rofmuotą plastiką

  • . Pagrindiniai medžiagos privalumai:

   • Skiriamoji geba: Su 1200 dpi (X-Y ašimis) ir 80 mikronų sluoksnio aukščiu Z ašimi, HP Jet Fusion 3D spausdintas nailonas užduodą adytyvios gamybos komponentų standartą.
   • Mechaninis stiprumas: Dėl didelio tankio jo mechaninės savybės yra pranašesnės už daugumos kitų tipų 3D spausdintų dalių sąvybes(žr. toliau pateikiamas technines specifikacijas). Skirtingai nuo daugelio kitų 3D spausdinimo technologijų, HP Jet Fusion dalys yra beveik izotropinės: t.y. gaminių stiprumas visomis ašimis yra vienodas.
   • Tikslumas: Remiantis į gamintojo specifikacijas min ±0,3mm arba ±0,3% (priklausomai kas daugiau), HP Jet Fusion PP dalys yra tikslesnės, nei FDM spausdintos funkcinės dalys ir vienodai tikslios kaip SLS.
   • Dizaino laisvė: Dėl „miltelių spausdinimo” principo, nėra reikalingos jokios palaikančios konstrukcijos, todėl galima atspausdinti beveik neribotas geometrijas. Galima pagaminti net ir labai plonas struktūras, iki 0,6 mm storio.
   • Našumas: Spausdinimo laikas yra iki 10 kartų greitesnis, nei panašių technologijų, pavyzdžiui, lazerinio sukepinimo ar FDM 3D spausdinimo.

Dėl didelio HP Jet Fusion dalių našumo technologija naudojama tiek prototipų, tiek serijinei gamybai.

Serijinė gamyba
Dėl didelio našumo HP Jet Fusion gali būti naudojama serijinei PP dalių gamybai. Lyginant 300–1500 vienetų partijas, MJF dažnai yra ekonomiškesnė technologija lyginant su palstiko liejimu.

Ekonominę naudą galima pasiekti ir smulkioms partijoms – 50–150 vienetų. Esant paikimam, vos kelių dienų gamybos laikui, atsarginių dalių laikymas sandėlyje gali būti sumažintas iki minimumo. Be to, adityvioji gamyba yra itin lanksti: komponentų konstrukcijos geometriniai pakeitimai gali būti įgyvendinami greitai ir be jokių gamybos proceso sutrikimų.

Greita prototipų gamyba
HP MJF PP yra vienas iš geriausių pasirinkimų, kai kalbama apie pilnai funkcionalius prototipus. Dėl medžiagų savybių pagamintos dalys yra maksimaliai panašios į gaminius gamintus liejimo būdu. Be to, didelis technologijos tikslumas leidžia sukurti dizainą, artimesnį galutinio vartojimo dalies dizainui, dažnai be papildomų išlaidų.

HP Jet Fusion PP kainodara pagrįsta medžiagos suvartojimu ir komponeto dydžio  prametrais. Medžiagos ir reagentų suvartojimas yra pagrindinė HP MJF gamibos kaštų dalis.

Kainos paprastai svyruoja apie 0,35–1,75 EUR už cm³ medžiagos.

Išvaizda ir jaustis

 • Paviršius yra šiek tiek šiurkštus.
 • PP yra lengvas (tankis ~0,89 g/cm³).
 • Natūrali miltelių spalva yra ne homogeniškai pilka,  pagamintos dalys puikiai dažysi juodai.
 • Kaip ir visose 3D spausdinimo technologijose, gali būti matomi spausdinimo sluoksniai (80 mikronų sluoksnio aukštis).

Charakteristikas

 • Plonos konstrukcijos yra lanksčios; storos struktūros yra stiprios.
 • Labai atspari medžiaga: chemiškai atspari, mechaniškai stipri ir atspari karščiui iki ~70°C.
 • Viena patvariausių 3D spausdintų medžiagų.

Atsparumas tempimui: 25MPa

Takumo (tempimo) riba: 50 %

Stiprumo modulis: 1400 MPa

Lenkimo riba: 25MPa

Darbinė temperatūra: 70 °C

Kietumas: 80D

 

Wall thickness symbol

Mažiausias sienelės storis
Minimalus sienelės storis 0,75mm,tam tikrų konstukcijų atveju gali būti iki 0,5 mm. Plokščios, didelės ar plonos konstrukcijos turi būti sutvirtintos stačiais elementais, tam kad apriboti ir kontroliuoti galimas detalės deformacijas, dėl šiluminių/energijos procesų gamybos metu.

 

Cavities Symbol

Ertmės
Vidnių konstrukcinių ertmių atveju turi būti numatytos angos, per kurias galima pašalinti perteklinę medžiagą („Escape Holes”). Turi būti numatyta bent vieną angą, kurios skersmuo yra apie 2..3 mm,. Priklausomai nuo konstrukcijos gali reikėti daugau angų.
.

 

Clearance gap symbol

Tarpas
Jei surinkime yra du atskiri objektai, pavyzdžiui judančios konstrukcijos iš kelių dalių, tarp jų palikite bent 1..2mmtarpus vienas nuo kito. Alternatyviu atveju, esant mažesniems nei 1..2mm tarpai, pastarieji gali susilydyti.

 

Resolution symbol

Skiriamoji geba
Mažiausias detalių dydis turi būti ne mažesnis kaip 0,5 mm.

 

Symbol interlocking parts

Tarpusavyje sujungtos konstrukcijos – Įmanoma
SLS spausdoje galima gaminti sujungtas konstrukcijas, judančius objektus. Taip pat būtina išlaikyti 1..2mm tarpus ir užtikrinti, kad bus įmanoma išvalyti detalę po gamybos.

 

Size symbol

Gaminių gabaritai
Maksimalus dalies dydis negali viršyti 380×280×380mm.

 

Standartinė apdaila

 • Dalių valymas nuo perteklinės medžiagos
 • Valymas stiklo granulių smėliasrovėje

Pasirinktinė apdaila

 • Dažymas pamerkimo („Dye black”) arba aerozoliniais dažais
 • Cheminis poliravimas
 • Srieginių įvorių montavimas

Norėdami gauti daugiau informacijos apie 3D spausdinimo procesą, apsilankykite mūsų technologijų puslapyje HP Jet Fusion.

Plonas miltelių sluoksnis (80 mikronų) paskleidžiamas konstravimo platformoje. Spausdinimo galvutė į pasirinktas vietas išstumia mažus „lydymo agento”, karščiui laidaus skysčio, lašus. Tada milteliai yra suaktyvinami (šildomi) šildymo elementu. Lydymosi agentu padengtos sritys sugeria pakankamai šilumos energiją, kad pasiektų temperatūrą, kurioje milteliai lydosi. Pašalinus šilumos šaltinį milteliai atvėsta ir sukietėja.

Antrasis agentas, detalioji medžiaga, išstumiamas kartu su lydymo agentu ir apima sritis, tiksliai aplink būsimą modelį. Detaliklis yra izoliuojantis skystis, kuris užtikrina, kad milteliai aplink modelį nesugertų pakankamai energijos ir neišsilyditu.

Procesas kartojasi tol, kol visi sluoksniai sukietėja. Po spausdinimo visa spausdinimo kamera paliekama atvėsti kelias valandas. Pasiekus tikslinę temperatūrą, dalys pašalinamos ir valomos nuo perteklinių miltelių.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos