Stereolithography (SLA) Stereolitografija yra seniausia iš adityviosios gamybos technologijų ir buvo šiuo metu yra naudojama daugiau nei 30 metų. Tai nereiškia, kad ši technologija pasenusi, tačiau atvirkščiai pabrėžia, kad SLA yra labiausiai subrendusi ir patikima technologija greitai ir itin kokybiškai prototipų gamybai.

 

SLA naudojamos medžiagos

SLA savybės

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

SLA technologijos privalumai

SLA kuria aukščiausios paviršių kokybės ir didelio tikslumo modelius. Pagrindinis technologijos taikymas yra tikslūs, aukštos kokybės plastikiniai prototipai.

SLA apžvalga

Pagrindinis stereolithography principas yra selektyvus fotopolimero (dervos) kietinimas naudojant UV lazerį. Plonas skystos dervos sluoksnis (paprastai 50-100 mikronų gylio) paruošiamas įrenginio platrormos apačioje. Lazeris projektuoja, „piešia”, modelį šiame sluoksnyje, apdirbdamas tik norimą/reikalingą formą šiame sluoksnyje. Baigus sluoksnį, bus sukurtas naujas skystos dervos sluoksnis (perkeliant dalį aukštyn arba platformos pamatą žemyn) ir procesas kartojasi.

Yra dviejų tipų SLA technologijos mašinos: viena spausdina modelį aukštyn („iš apačios į viršų”), o kita spausdina modelį žemyn („iš viršaus į apačią”). Be to, UV šviesos šaltinis gali būti lazeris arba projektorius (t. y. DLP). DLP (Digital Light Processing) sistemos atveju visas detalės sluoksnio profilis projektuojamas vienu akimirksniu, o ne piešiamas vienu lazerio tašku. Tai reiškia, kad DLP 3D spausdintuvai yra greitesni ir dažnai pigesni, tačiau turi skiriamosios gebos apribojimus, todėl paprastai apsiriboja mažesniais gaminamų detalių gabaritais.
Kadangi gaminamos detalės yra supamos skystos dervos abiejose pastarosiose technologijose, abiem atvejais reikia atraminių konstrukcijų geometrijai prilaikyti, kad gaminama dalis nesideformuotų.

Prototipai

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button

Prieš SLA rinkoje nebuvo jokių adityvios gamybos technologijų. Vis dėlto, kai kalbama apie aukštos kokybės, didelio tikslumo prototipų dalis, SLA iki šiol nustato kokybės standartus !! Paviršiai yra lygūs ir gali būti poliruojami arba padengti. Skirtingai nuo Polyjet ar MJM, kurie konkuruoja su SLA pagal paviršiaus kokybės ir tikslumo parametrus, SLA yra ekonomiškai efektyvi technologija net ir didesnių gabaritų dalims.


Liejimo formos

HP Multi Jet Fusion - cover HP Multi Jet Fusion - Gear-wheel

Stereolithography yra pagrindinė technologija greitai ir pigiai pasigaminti prototipus liejimo procesams, pavyzdžiui, vakuuminio liejimo ar liejimo po slėgiu pres-formas. Didelis medžiagų pasirinkimas leidžia naudoti konstrukciškai stabilias, didelės skiriamosios raiškos medžiagas (pvz. SLA „detali” dervą)vakuuminiam liejimui arba didelės skiriamosios gebos karščiui atsparią dervą liejimo spaudimu formoms.


Vizualiniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - skeleton HP Multi Jet Fusion - skeleton

SLA naudojama kuriant aukštos kokybės vizualinius prototipus. Tai apima technines dalis (pvz. mechanikos komponentai), taip pat projektavimo modelius (pvz. architektūrinių modelių elementus, automobilių komponentų prototipus).

Privalumai

 • Didelis tikslumas
 • Lygūs, aukštos kokybės paviršiai
 • Didelė mažų detalių skiriamoji raiška
 • Trumpas gamybos laikas

Trūkumai

 • Ribotas mechaninis stiprumas ir atsparumas karščiui
 • Reikalingos palaikančios struktūros – yra dizainų spausdinti apribojimai
 • Galimos žymės po prilaikančiūjų konstrukcijų pašalinimo

SLA išsami derva

SLA Detail Resin Tower

SLA detali derva, lyginant su AB, pasižymi aukštomis kokybės sąvybėmis ir yra permatoma. Tai suteikia lygius paviršius, didelės skiriamosios gebos ir puikaus tikslumo modelius.

Spalvos: Skaidri
Makimalus detalės dydis: 254 x 254 x 254 mm
Kaina: skaičiuoti kainą internetinėje 3D spausdinimo kainos skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos saugos informacija: SLA detali derva


Karščiui atspari derva

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material

Ši medžiaga dažnai naudojama liejimo formų gamybai. Ši medžiaga leidžia gaminti labai didelės skiriamosios raiškos gaminius, kurie gali būti papildomai apdirbami.

Spalvos: Mėlyna
Maksimalus detalės dydis dydis: 145 x 145
x 160 mm Kaina: skaičiuoti kainą internetinėje 3D spausdinimo kainos skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos saugos duomenis: karščiui atspari derva

SLA detali derva gali būti papildomai apdirbama:

 • Atraminių konstrukcijų žymių šalinimas (standartinis)
 • Atraminių konstrukcijų žymių šlifavimas (standartiniai)
 • Padengimas Skaidri danga (apsauga nuo UV spindulių)
 • valyams smėliasrove su stiklo granulėmis (paprašius, ekonomiškas)
 • Dažymas purškiamais dažais (įvairios spalvos)
 • Nestandartinės dangos (pagal spec. reikalavimus)

SLA turėjo būti patobulinta keletą kartų, kol ji hgaliausiai pasiekė rinką. Pirmieji bandymai pradėti dar 1971 m., kai Wyn Kelly Swainson užregistravo patentą. Jis apibūdino 3D objektų kūrimą iš fotopolimerų. Tačiau jo darbas buvo nutrauktas 1980-aisiais, nes jo metodas pasirodė nepraktiškas.

1970-aisiais, Dr Hideo Kodama atliko naujus bandymus. Jis pirmasis aprašė sluoksnio po sluoksnio konstrukciją, kurią atpažįstame šiuolaikinėje SLA 3D spaudoje. Persilaužimą galiausiai beveik vienu metu įvykdė prancūzų inžinierių grupė – Alanas Le Mehaute, Jeanas Claude’as André ir Olivier de Witte – bei amerikietis Chuckas Hullas. Prancūzijos komandos darbas, deja, buvo nutrauktas dėl verslo perspektyvos stokos, todėl galiausiai Chuckas Hullas sugebėjo sėkmingai komercializuoti technologiją, pakeliui sugalvodamas žodį „stereolithography”.

Plėtros eigoje Hullas įkūrė šiandienos pramonės milžinę kompaniją 3D-Systems. Jo darbas taip pat apima daug pagrindinių su technologija susijusių kūrinių, tokių kaip STL failo formatas ir pjaustymo programinė įranga. Šie išradimai padėjo padaryti esamą 3D spausdinimo pasaulį įmanomą.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos