Pagrindinis stereolithography principas yra selektyvus fotopolimero (dervos) kietinimas naudojant UV lazerį. Plonas skystos dervos sluoksnis (paprastai 50-100 mikronų gylio) paruošiamas įrenginio platrormos apačioje. Lazeris projektuoja, „piešia”, modelį šiame sluoksnyje, apdirbdamas tik norimą/reikalingą formą šiame sluoksnyje. Baigus sluoksnį, bus sukurtas naujas skystos dervos sluoksnis (perkeliant dalį aukštyn arba platformos pamatą žemyn) ir procesas kartojasi.
Yra dviejų tipų SLA technologijos mašinos: viena spausdina modelį aukštyn („iš apačios į viršų”), o kita spausdina modelį žemyn („iš viršaus į apačią”). Be to, UV šviesos šaltinis gali būti lazeris arba projektorius (t. y. DLP). DLP (Digital Light Processing) sistemos atveju visas detalės sluoksnio profilis projektuojamas vienu akimirksniu, o ne piešiamas vienu lazerio tašku. Tai reiškia, kad DLP 3D spausdintuvai yra greitesni ir dažnai pigesni, tačiau turi skiriamosios gebos apribojimus, todėl paprastai apsiriboja mažesniais gaminamų detalių gabaritais.
Kadangi gaminamos detalės yra supamos skystos dervos abiejose pastarosiose technologijose, abiem atvejais reikia atraminių konstrukcijų geometrijai prilaikyti, kad gaminama dalis nesideformuotų.