Medžiaga: TPU 88A/90A

 

MJF 3D TPU M95A medžiaga buvo sukurta kompanijos Lubrizol, išskirtinai HP Multi Jet Fusion technologijai. TPU, termo poliuretasnas, dažnai vadinama paprasčiausiai guma.

MJF TPU turi puikias stiprumo ir patvarumo sąvybes, todėl puikiai tinka tiek prototipams, tiek serijinai gamybai. 3D spausdinti MJF TPU komponentyai turi puikias atsparumo dylimui sąvybes, panašias į gumą elastingumą (kietumas 90A) ir aukšta plastiškumą.

Medžiagos: TPU 88A/90A savybės

Medžiagos TPU 88A/90A apžvalga

Funkcinės ir galutinio vartojimo dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-outlet-PA12

HP Jet Fusion yra vienas iš geriausių pasirinkimų, kai kalbama apie galutinio vartojimo plastikinių dalių gamybą. Palyginti su daugeliu kitų adityvios gamybos technologijų, HP Jet Fusion TPU yra stipresnistikslesnis, turi didesnę skiriamąją gebą ir siūlo žymiai greitesnį spausdinimo laiką.
Skirtingai nuo SLS TPU, MJF TPU tankis yra beveik 100%, todėl mechaninėmis sąvybėmis jis yra panašus į liejimu rofmuotą plastiką. Pagrindiniai medžiagos privalumai:

 • Skiriamoji geba: Su 1200 dpi (X-Y ašimis) ir 80 mikronų sluoksnio aukščiu Z ašimi, HP Jet Fusion 3D spausdintas TPU užduodą adytyvios gamybos komponentų standartą.
 • Atsparumas sūgiams: ESTANE TPU puikiai tinka gaminant detales, kurios vidinėje konstrukcijpoje turi korio tipo (angl. Lattice) struktūrą. Korinė struktūra puikiai sugeria smūgines apkrovas, tuo pačiu užtikrinant pačios detalės konstrukcinį stabilumą. Atsižvelgiant į detalių geometriją ir pageidaujamus parametrus, korinė struktūra gali būti specialiai pritaikyta pasiekti norimus parametrus. Tai įgalina gamintį konkrečiam tikslui ar paskirčiai pritaikytus komponentus.
 • Apsauginės detalės: Smūgiams atsparūs korpusai, įvorės ar panašiai, kurie privalo užtikrinti aukštą atparumą smūgiams, lankstumą ir atsparumą dilimui, idealiai tinka HP MJF TPU gamybai.
 • Sandarikliai ir tarpinės:</ TPU puikiai tinka specialių tarpinių ar sandariklių gamybai.
 • Sudėtingos kontrukcijos žarnos: Dėl didelio elastingumo ESTANE TPU puikiai tinka sudėtingos konstrukcijos žarnoms ar ortakiams.

Dėl didelio HP Jet Fusion dalių našumo technologija naudojama tiek prototipų, tiek serijinei gamybai.

Serijinė gamyba
Dėl didelio našumo HP Jet Fusion gali būti naudojama serijinei TPU dalių gamybai. Lyginant 300–1500 vienetų partijas, MJF dažnai yra ekonomiškesnė technologija lyginant su palstiko liejimu.

Ekonominę naudą galima pasiekti ir smulkioms partijoms – 50–150 vienetų. Esant paikimam, vos kelių dienų gamybos laikui, atsarginių dalių laikymas sandėlyje gali būti sumažintas iki minimumo. Be to, adityvioji gamyba yra itin lanksti: komponentų konstrukcijos geometriniai pakeitimai gali būti įgyvendinami greitai ir be jokių gamybos proceso sutrikimų.

Greita prototipų gamyba
HP MJF TPU yra vienas iš geriausių pasirinkimų, kai kalbama apie pilnai funkcionalius prototipus. Dėl medžiagų savybių pagamintos dalys yra maksimaliai panašios į gaminius gamintus liejimo būdu. Be to, didelis technologijos tikslumas leidžia sukurti dizainą, artimesnį galutinio vartojimo dalies dizainui, dažnai be papildomų išlaidų.

Greitas prototipų HP
Jet Fusion TPU yra vienas iš geriausių pasirinkimų, kai kalbama apie visiškai funkcionalus plastiškus prototipus. Dėl pasiektų medžiagų savybių pagamintos dalys yra panašios į įpurškiamas formuotas dalis ir todėl artėja prie galiausiai numatomų savybių geriau nei, pavyzdžiui, lazeriu sukepintos arba FDM spausdintos plastikinės dalys. Be to, didelis technologijos tikslumas leidžia sukurti dizainą, artimesnį galutinio vartojimo dalies dizainui, dažnai be papildomo leidimo.

HP Jet Fusion TPU kainodara pagrįsta medžiagos suvartojimu ir komponeto dydžio  prametrais. Medžiagos ir reagentų suvartojimas yra pagrindinė HP MJF gamibos kaštų dalis.

Kainos paprastai svyruoja apie 0,40–2,00 EUR už cm³ medžiagos.

Išvaizda ir jaustis

 • Paviršius yra šiek tiek šiurkštus.
 • TPU yra lengvas (tankis ~1,1g/cm³).
 • Natūrali miltelių spalva yra ne homogeniškai pilka,  pagamintos dalys puikiai dažysi juodai.
 • Kaip ir visose 3D spausdinimo technologijose, gali būti matomi spausdinimo sluoksniai (80 mikronų sluoksnio aukštis).

Charakteristikas

 • Medžiaga yra elastiška (kietumas 90A), taip pat galima gaminti plonas konstrukcijas.
 • Labai atspari medžiaga: chemiškai atspari, mechaniškai stipri ir atspari karščiui iki ~100°C.
 • Patvari ir ilgaamžė 3D spausdinta medžiaga.

Atsparumas tempimui: 40MPa

Takumo (tempimo) riba: 240%

Lenkimo riba: 19MPa

Darbinė temperatūra: 100 °C

Kietumas: 90A

 

Wall thickness symbol

Mažiausias sienelės storis
Minimalus sienelės storis 0,75mm,tam tikrų konstukcijų atveju gali būti iki 0,5 mm. Plokščios, didelės ar plonos konstrukcijos turi būti sutvirtintos stačiais elementais, tam kad apriboti ir kontroliuoti galimas detalės deformacijas, dėl šiluminių/energijos procesų gamybos metu.

 

Cavities Symbol

Ertmės
Vidnių konstrukcinių ertmių atveju turi būti numatytos angos, per kurias galima pašalinti perteklinę medžiagą („Escape Holes”). Turi būti numatyta bent vieną angą, kurios skersmuo yra apie 2..3 mm,. Priklausomai nuo konstrukcijos gali reikėti daugau angų.
.

 

Clearance gap symbol

Tarpas
Jei surinkime yra du atskiri objektai, pavyzdžiui judančios konstrukcijos iš kelių dalių, tarp jų palikite bent 1..2mmtarpus vienas nuo kito. Alternatyviu atveju, esant mažesniems nei 1..2mm tarpai, pastarieji gali susilydyti.

 

Resolution symbol

Skiriamoji geba
Mažiausias detalių dydis turi būti ne mažesnis kaip 0,5 mm.

 

Symbol interlocking parts

Tarpusavyje sujungtos konstrukcijos – Įmanoma
MJF spausdoje galima gaminti sujungtas konstrukcijas, judančius objektus. Taip pat būtina išlaikyti 1..2mm tarpus ir užtikrinti, kad bus įmanoma išvalyti detalę po gamybos.

 

Size symbol

Gaminių gabaritai
Maksimalus dalies dydis negali viršyti 380×280×380mm.

 

Standartinė apdaila

 • Dalių valymas nuo perteklinės medžiagos
 • Valymas stiklo granulių smėliasrovėje

Pasirinktinė apdaila

 • Dažymas pamerkimo („Dye black”) arba aerozoliniais dažais

Norėdami gauti daugiau informacijos apie 3D spausdinimo procesą, apsilankykite mūsų technologijų puslapyje HP Jet Fusion.

Plonas miltelių sluoksnis (80 mikronų) paskleidžiamas konstravimo platformoje. Spausdinimo galvutė į pasirinktas vietas išstumia mažus „lydymo agento”, karščiui laidaus skysčio, lašus. Tada milteliai yra suaktyvinami (šildomi) šildymo elementu. Lydymosi agentu padengtos sritys sugeria pakankamai šilumos energiją, kad pasiektų temperatūrą, kurioje milteliai lydosi. Pašalinus šilumos šaltinį milteliai atvėsta ir sukietėja.

Antrasis agentas, detalioji medžiaga, išstumiamas kartu su lydymo agentu ir apima sritis, tiksliai aplink būsimą modelį. Detaliklis yra izoliuojantis skystis, kuris užtikrina, kad milteliai aplink modelį nesugertų pakankamai energijos ir neišsilyditu.

Procesas kartojasi tol, kol visi sluoksniai sukietėja. Po spausdinimo visa spausdinimo kamera paliekama atvėsti kelias valandas. Pasiekus tikslinę temperatūrą, dalys pašalinamos ir valomos nuo perteklinių miltelių.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos