Selektyvus lazerinis sukepinimas (SLS) yra galinga adityvios gamybos technologija. Jis gali būti naudojamas sudėtingoms, patvarioms, stiprioms ir pilnai funkcionalioms dalims gaminti. Tai viena iš populiariausių technologijų tiek greito prototipų kūrimo, tiek mažų partijų serijų gamybai („greita gamyba”). Dažniausia naudojama medžiaga yra PA12 (Poliamidas 12), vadinama PA2200 miltelių pavidalu arba paprastai vadinama „Nailonu”. Medžiaga yra patvari, lanksti, kai plona ir stipri, kai spausdinama storesnėse konstrukcijose.

 

``Selektyvus lazerinis sukepinimas`` technologijos savybės

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

SLS privalumai

Skirtingai nuo daugelio kitų 3D spausdinimo technologijas, SLS nereikalauja atraminių konstrukcijų, todėl praktiškai neturi jokių detalės konstrukcijų apribojimų. SLS įsitvirtino kaip 3D standartinė technologija tinkamiausia sudėtingų geometrijų, stiprioms funkcinėms dalims gaminti. SLS tinka vienetinių prototipų, o taip pat ir mažų, bei vidutinių serijų gamybai.

SLS apžvalga

Plastikiniai milteliai (dažniausiai PA12, frakcijos dydis apie 60 mikronų) tolygiai paskirstyomas ant spausdinimo platformos. Medžiaga išlyginama, sutankinama „ritinėliu-stumdikliu” ir šildoma. Galiausiai šiame paruoštame sluoksnyje lazerio spindulys sukepina pirmąjį objekto sluoksnį. Proceso metu lazeris sukepina miltelius (įkaitina iki lydymosi fazės), todėl kiekviena miltelių granulė susilydo vienos su kitomis. Taip, vis dengiant ir kepinant naujus sluoksnius procesas tęsiasi, kol bus baigtas visas gaminamas objektas. Spausdinimo metu objektą prilaiko ir stabilizuoja aplink jį sutankinti milteliai, taigi nereikia jokių palaikančiūjų konstrukcijų.

Baigus spausdinti, dalys turi atvėsti lėtai, kas paprastai užtrunka pusę spausdinimo laiko. Atvėsus objektai išimami iš spausdintuvo, rankiniu būdu pašalinami pertekliniai milteliai, o galiausiai dalys nuvalomos stiklo granulių smėliasrovėje.

Dėl sąlyginai lėto spausdinimo proceso ir ilgo vėsinimo laiko, bendras spausdinimo ciklas trunka iki 2 ar net 3 dienų.

SLS naudojamas tiek greitai prototipų gamybai, tiek galutinio vartojimo funkcinių dalių gamybai. PA12 yra dažniausiai medžiagos tipas, plačiai naudojamas visose pagrindinėse pramonės šakose, pvz. elektros, mechanikos ar medicinos prietaisų gamyboje, automobilių pramonės ir kt. PA12 turi daug privalumų, kurie nailoną padarė tikriausiai populiariausią polimerą pramoninėje 3D spaudoje: mechaninį stiprumą, atsparumą karščiui, biologinį suderinamumą ir ilgaamžiškumą. Be to, SLS procesas sukuria lengvas dalis, kurių tankis yra tik apie 0,95 g/cm³, todėl tai puiki technologija lengvų konstrukcijų gamybai.

 

Funkciniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button

Dėl didelio mechaninio stiprumo ir atsparumo karščiui PA 12 yra labiausiai paplitusi funkcinių prototipų medžiaga. Be šių savybių, SLS praktiškai neturi jokių geometrijos apribojimų, kadangigi nereikalingos palaikančios konstrukcijos. Prototipų kūrimo metu SLS paprastai naudojamas mechaninėms dalims, įrangai ar konstrukciniams komponentams gaminti.


Funkcinės galutinio vartojimo dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-flexible-structures HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-mechanical-part

PA12 mechaninės ir termo sąvybės daro jį dažniausiai naudojama medžiaga galutinio vartojimo plastikinėms dalims. Tipiškas pritaikymas yra vidutinės dalių serijos, kurios dėl nepakankamų kiekių finansiškai dar netinkamos gaminti liejimo būdu. SLS puikiai tinka 300–1000 vidutinių gabaritų dalių partijoms.


Vizualiniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - skeleton HP Multi Jet Fusion - skeleton

Nors SLS nesiūlo panašios paviršiaus kokybės kaip pvz. naudojant dervų spausdinimo technologijas Stereolitografija arba Polyjet, tačiau SLS turi stabilumo pranašumą ir sukuria labai sudėtingas, bei tvirtas formas. Kitas privalumas yra tas, kad medžiaga PA12 gali būti paprastai dažoma arba poliruojama. Todėl SLS yra dažniausiai naudojama technologija atspariems ir sudėtingiems vizualiniams modeliams kurti.

Privalumai

  • Nereikia jokių atraminių konstrukcijų – paprasta gaminti labai sudėtingas dalis
  • Medžiagos charakteristikos puikiai tinka funkciniams ir galutiniams gaminiams
  • Gali būti gamninamos sujungtos-judančios vienalytės konstrukcijos

Trūkumai

  • Lengvai šiurkštus paviršius
  • Spausdinimo ciklas 2–3 dienos
  • Tikslumas nusileidžia Polyjet ar Stereolitorgafijos spauda

Dažniausiai naudojama SLS medžiaga yra PA12 (PA2200). Tačiau naudojama daug kitų polimerų, pvz., PA11, PA12 junginiai sustiprinti anglies, aliuminio ar stiklo pluoštu arba poliprotilenas. Kitos populiarios medžiagų yra elastomerai, pvz., TPU arba TPE. Kitos įmanomos medžiagos apima specialios paskirties plastikus, pvz., PEEK ar net metalo miltelius.

Poliamidas PA12 / PA2200 „Nailonas”

SLA Detail Resin Tower

PA12/PA2200 yra dažniausiai naudojama SLS medžiaga. Medžiagos natūrali spalva gali būti pilka, balta arba juoda, tačiau ją galima dažyti įvairiomis spalvomis. PA12 mechaninės ir termo savybės puikiai tinka mechaninėms, struktūrinėms ir įvairių rūšių galutinio vartojimo dalims.

Spalvos: pilka, balta, juoda
Galima dažyti: juoda, mėlyna, raudona, geltona ir kitomis spalvimos;
Maksimalus detalės dydis: 330 × 250 × 200 mm
Kaina: pasiskaičiuokite kainą mūsų skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos saugumo informaciją: PA12/PA2200 (Nailonas)


TPU termoplastinis poliuretanas

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material

TPU yra plastiška gumos tipo medžiaga. Palyginti su grynu PA12, TPU gali būti naudojama lanksčios ar tamprioms dalims gaminti. Medžiaga turi geras patvarumo sąvybes, tinka naudoti judančiose konstrukcijose reikalaujančiose lankstumo.

Spalvos: pilka arba juoda
Maksimalus detalės dydis: 300 x 200 × 180 mm
Kaina: pasiskaičiuokite kainą mūsų skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos saugumo informaciją: TPU

SLS PA12 dalys gali būti gerai apdirbamos:

  • Mechaniniu poliravimu (sukuriami sąlyginai glotnūs, lygūs paviršiai, bet gali likti nelygumai)
  • Dažymas merkiant į dažų voneles (juoda, mėlyna, raudona ir kitos spalvomis), dažymas purškiamais dažais
  • Impregnavimas (atsparumas vandeniui)
  • Cheminis poliravimas (itin lygus ir glotnus paviršius)
  • Smėliavimas stiklo granulėmis (vienalytis, matinis paviršius)

SLS 1980 m. Teksaso universitete sukūrė dr. Carlas Deckardas ir dr. Joe Beamanas. Deckardas ir Beamanas dirbo su gynybos pažangiųjų tyrimų projektų agentūra (DARPA), kuri yra agentūra, atsakinga už naujų karinėms reikmėms technologijų kūrimą. Deckardas ir Beamanas įkūrė įmonę DTM, kurią 2001 m. Įsigijo kompanija „3D Systems“. Šiuo metu tokios pasaulinės kompanijkos kaip „3D Systems“ ar „EOS“ yra SLS technologijos įrangos gamybos lyderiai ir pagrindiniai vystotyjai.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės kainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

    Navigacija
    Uždaryti

    Mano krepšelis

    Uždaryti

    Pageidavimų sąrašas

    Recently Viewed

    Close

    Smagu tave pamatyti čia!

    Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

    Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

    Jau turite sąskaitą?

    Uždaryti

    Kategorijos