Multi Jet Fusion yra  adityvios gamybos (kitaip – 3D spausdinimo) technologija, leidžianti kurti pilnai funkcines plastikines dalis, vienetinių prototipų, mažomis ir vidutinėmis partijomis, bei itin ekonomiškomai. Technologija veikia miltelių sintezės pagrindu, naudojant įvairius tvirto poliamido (PA/Nailonas) mišinius arba elastingas TPU medžiagas (kietumas apytiksliai 90A).

 

``Multi Jet Fusion`` technologijos savybės

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

HP Multi Jet Fusion technologijos privalumai

Technologija siūlo didelę skiriamąją gebą, trumpą spausdinimo laiką ir puikias dalių savybes (mechaninį stiprumą, šiluminį stabilumą ir cheminį atsparumą), taip pat lygius, lengvai grūdėtus, paviršius. HP Multi Jet Fusion yra viena pažangiausių pramoninių 3D spausdinimo technologijų pasaulyje.

HP Multi Jet Fusion technologijos apžvalga

HP Multi Jet Fusion veikia taip, kad spausdinimo galvutė paskirsto karščiui laidų skystį (vadinamą lydymo agentu) ant miltelių sluoksnio. Iš karto po lydymo agento padengimo naudojamas šilumos šaltinis (infraraudonųjų spindulių šviesa). Milteliai vietose, kuriose yra lydiklio agentas, yra šildomi efektyviau, nei milteliai be lydiklio. Paprastais žodžiais tariant, lydiklis (kuris yra juodas) sugeria daugiau energijos, nei švarūs (gryni) milteliai.

Be to, technologija naudoja antrą agentą, vadinamą detalizuojančiu agentu. Skirtingai nuo lydiklio, detalizuojantis izoliuoja spausdinamą gaminį. Detaliklis paskirstomas aplink vietas, kuriose naudojamas lydymo agentas. Agentas reikalingas norint užtikrinti tikslų aštrių briaunų spausdinimą; jis sukuria tikslų temperatūrų skirtumą tarp spausdintų ir tuščių plotų, nepanaudotų miltelių aplink gaminius. Be detaliojo agento kraštai gali suapvalėti, o detalės pasidaryti neryškios.

Sistemų veikimas yra stebinantis; kas sekundę 300 milijonų agentų lašų padengiami 21 mikrono tikslumu – kas praktikoje atitinka pusę aukščiausios įmanomos raiškos naudojant Polyjet technologijas, tai yra užtikrinama pusė aukščiausios įmanomos skiriamosios gebos „Rapid Prototyping” technologijomis.

Nors ši technologija (HP Multi Jet Fusion) yra gana sudėtinga, ji turi keletą reikšmingų privalumų:

 • Datalės tankis: Agentai apima visą modelio plotą ir yra gana tolygiai susilydę. Po lydinimo dalių tankis yra beveik 100%.
 • Izotropija: Skirtingai nuo daugelio kitų adityvios gamybos technologijų, HP Multi Jet Fusion spausdintos dalys yra maksimaliai izotropines sąvybes, t. y. gaminių stiprumas bet kuria ašimi yra beveik vienodas. Taip yra todėl, kad lygymo agentas yra paskleistas kiekviename sluoksnyje ir sukelia homogeniškai sulydytą gaminį visomis ašimis.
 • Greitis: Dėl didelio spausdinimo galvučių skaičiaus sluoksniai spausdinami ir lydomi tik kelias sekundes. Lydytuvo procesas yra integruotas į spausdinimo procesą, todėl nėra jokių papildomų žingsnių. Apskritai, Jet Fusion yra daug kartų greitesnė technologija lyginant pavyzdžiui su FDM spausdinimu. Įmanoma atspausdinti daugiau nei 3cm Z ašimi per valandą (pavyzdžiui lazerinis sukepinimas geba spausdini ~1 cm / h). Tai pozicionuoja MJF procesą tarp sparčiausių šiandien prieinamų spausdinimo technologijų.
 • Skiriamoji geba: Dėl labai mažų lašelių naudojimo HP Multi Jet Fusion sistema turi 1200 dpi skiriamąją gebą X-Y ašyse, kas yra neprilygstama tarp daugumos kitų adityvios gamybos technologijų. Be to, kadangi spausdinimo procesas yra labai greitas, naudoti mažesnius sluoksnių aukščius išlieka ekonomiška, o tai dar labiau padidina skiriamąją gebą / išsamumo lygį ir paviršiaus kokybę. Standartinis MJF naudojamas sluoksnių aukštis yra 80 mikronų.

Greita smulkių partijų gamyba

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button

HP Jet Fusion technologija įgalina 3D spausdinimą taikyti ne tik prototipų kūrimo procesams, tačiau ir serijinei gamybai. Ši technologija leidžia gaminti didelius gaminių kiekius per labai trumpą laiką, tuo pačiu suderinant tikslumą, skiriamąją gebą ir stiprumą, kurį pasiekia tradicinės gamybos technologijos. Palyginti su tradicinėmis gamybos technologijomis, HP Jet Fusion turi gamybos laiko, ekonomiškumą ir lankstumo pranašumus:

 • Gamybos laikas: Mažų ir vidutinių dydžių detales atveju galima lengvai pagaminti 100–5000 vnt partijas per 1 savaitę. Esant poreikiui, dideli dalių kiekiai gali būti pagaminti netgi per vieną dieną. Tai yra laiko pranašumas, kuris praktiškai neįmanomas naudojant gamybos technologijas, tokias kaip liejimas ar frezavimas.
 • Ekonomiškumas: Dėl didelio greičio ir mažo medžiagų suvartojimo HP Jet Fusion yra viena iš žemiausias sąnaudas turinčių adityvios gamybos technologijų.
 • Lankstumas: 3D gamyba turi daug privalumų, palyginti su tradicinėmis gamybos technologijomis lankstumo požiūriu:
  • Konstrukcijų pakeitimai: detalių konstrukcijos pakeitimai gali būti lengvai lengvai ir greitai. Nėra įrankių, kuriuos reikia pakeisti, arba programų, kurias reikia koreguoti, pakanka tiesiog modifikuoti CAD brėžinius. Kadangi „sudėtingumas yra nemokamas” su šia technologija, nesvarbu, kokie yra pokyčiai, nes gali būti gaminamos net sudėtingiausios formos.
  • Gamyba pagal pareikalavimą: dalys gali būti gaminamos tada, kai jų reikia. Nereikia keisti jokio įrankio ar proceso. Tai padeda sumažinti dalių, kurias reikia laikyti sandėlyje, skaičių.

Jei turite klausimų apie savo 3D gamybos projektą, nedvejodami susisiekite su mumis.


Funkciniai prototipai

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-flexible-structures HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-mechanical-part

Nors greito prototipų kūrimo technologijos, tokios kaip Stereolitografija ar Polyjet, sukuria labai tikslius prototipus su lygiu paviršiumi, deja, jos netinka tęstinei serijinei produktų gamybaitrūksta dėl stiprumo ir temperatūrinio atsparumo ribojimų.

Prieš HP Jet Fusion technologijai atkeliausjant į rinkas, labiausiai paplitęs funkcinių prototipų 3D spausdinimo būdas buvo SLS lazerinis sukepinimas. Tačiau naudojant HP Jet Fusion galima sukurti dalis, kurios yra stipresnės nei SLS, tačiau yra tokios pat tikslios, kaip ir fotopolimerais pagrįstos technologijos (pvz., Polyjet arba Stereolitografija). HP Jet Fusion privalumus galima apibendrinti taip:

 • Labai stiprios dalys: Skirtingai nuo SLS, Jet Fusion sukuria dalis, kurių tankis yra beveik 100%. Be to, skirtingai nuo daugelio kitų 3D spausdinimo technologijų, „Jet Fusion” dalys yra beveik izotropinės, tai reiškia, kad jos turi panašias stiprumines savybes visomis ašimis. Visų pirma FDM, kaip dalinai ir SLS, pagamintos dalys, kurios yra anizotropinės ir turi prastesnį atsparumą tempimui Z ašimi.
 • Didelis tikslumas: 0,3% tikslumas (su mažesne 0, 3 mm riba) arba net mažesnis lenkia lazerinį sukepinimas ir pasiekia panašų lygį į stereolithography ir Polyjet.
 • Didelė skiriamoji geba: Su 1200 dpi spausdinimo skiriamąja geba ir vos 80 mikronų sluoksnio aukščiu HPJet Fusion gerokai lenkia daugumą kitų priedų gamybos technologijų.

Sudėtingomis geometrijomis gaminiai

HP Multi Jet Fusion - skeleton HP Multi Jet Fusion - skeleton

HP Jet Fusion yra viena iš nedaugelio adityvių technologijų, kurioms nereikia naudoti palaikančių struktūrų. Todėl net ir sudėtingiausios formos, įskaitant tas, kurios turi išsikišusius „kabančius” elementus, gali būti gaminamos be papildomų išlaidų. Vieninteliai apribojimai susiję su labai mažomis konstrukcijomis (pvz., tomis, kurių sienelių storis mažesnis nei 0,75 mm), plonais vamzdeliais ir mažomis vidinėmis konstrukcijomis, iš kurių vidinių ertmių neįmanoma pašalinti nepanaudotų spausdinimo miltelių. Praktikoje – vienintelė riba yra vaizduotė.

Privalumai

 • Labai didelis tikslumas ir skiriamoji geba
 • Gaminiai išskirtinai stiprūs ir beveik izotropiniai
 • Labai greita gamyba ir ekonomiškumas

Trūkumai

 • Paviršiaus kokybė yra gera, bet šiurkštesnė nei gaminama fotopolimerais pagrįstomis technologijomis (Stereolitografija, Polyjet).
 • Neapdorotos dalys yra pilkos. Gaminiai gali būti dažomi juodai, tačiau kitoms spalvoms reikia dangos (papildomi kaštai).
 • Sąliginai ribotas medžiagų pasirinkimas (PA12, PA11, TPU, PAGF).

HP Fusion Jet yra sąlyginai jauna technologija, kuri buvo pradėta naudoti tik 2017 m. Dažniausiai naudojama medžiaga iki šiol yra PA12 (Poliamidas 12, paprastai vadinamas Nailonu). PA12 yra optimalus, inžinerinės klasės plastikas, kuris naudojamas visose pagrindinėse pramonės šakose, dažniausiai atsakingoms ir sudėtingoms dalims.

HP suteikė galimybę trečiosioms šalims kurti naujas medžiagas, skirtas naudoti su HP Jet Fusion įranga. Kadangi keletas pramonės gigantų, tokių kaip „Evonic”, šiuo metu kuria naujas medžiagas šiai technologijai, galime tikėtis, kad per artimiausią laiką bus pradėta naudoti keletas naujų medžiagų.


Mūsų medžiagos

PA12 (Poliamidas 12, nailonas)

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material
PA12 (Poliamidas 12, nailonas): Fusion Jet PA12 yra labai vienalytis ir stiprus plastikas, kuris gali būti naudojamas prototipams ir galutinio vartojimo dalims.

Spalvos: Pilka (naturali, standartinė), Juoda (dažyta)
Maksimalus dydis: 380 x 284 x 380 mm
Kaina: skaičiuoti kainą internetinėje 3D spausdinimo kainos skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
medžiagos informaciją: PA12 (HP Fusion Jet)

 

Jet Fusion 3D spausdintos PA12 dalys gali būti papildomai apdirbamos siekiant konkrečių pageidaujamų parametrų . Mūsų galimybės apima:

 • Smėliavimas stiklo granulėmis;
 • Cheminis poliravimas garais (itin glotniam paviršiui užtikrinti);
 • Dažymas pigmento vonioje (juoda spalva ir kt.); Ir
 • Dažymas purškiamais dažais (individualios spalvos).

Jet Fusion 3D spausdintos PA12 dalys gali būti papildomai apdirbamos siekiant konkrečių pageidaujamų parametrų . Mūsų galimybės apima:

 • Smėliavimas stiklo granulėmis;
 • Cheminis poliravimas garais (itin glotniam paviršiui užtikrinti);
 • Dažymas pigmento vonioje (juoda spalva ir kt.); Ir
 • Dažymas purškiamais dažais (individualios spalvos).

„Hewlett Packard” prieš daugelį metų pradėjo kurti savo 3D spausdintuvus. Pirmasis oficialus pristatymas buvo 2014 m., kai bendrovė oficialiai paskelbė apie savo 3D spausdinimo technologijos plėtrą ir pirmą kartą pasidalino kai kuriomis funkcijomis, kurių vartotojai galėjo tikėtis, pvz., neprilygstamu sistemos greičiu ir skiriamąja geba. HP iš karto pritraukė didžiulį dėmesį pramonėje, nes šios technologijos savybės buvo matomos kaip novatoriškos ir galinčios pritaikyti adityviavą gamybą ne tik prototipų gamybai, tačiau ir serijinei gamybai.

2014 m. HP, siekdama suderinti spausdintuvų plėtrą ir savybes, kaip bendradarbiavimo partneriai, pritraukė kai kurias kitas pirmaujančias pramonės įmones (pvz., „Nike”, BMW, „Johnson & Johnson”). Po kelių atidėjimų „HP Multi Jet Fusion 4200” 3D spausdintuvas galiausiai buvo pristatytas 2016 m. lapkritį Šiaurės Amerikoje, o 2017 m. pradžioje pirmosios mašinos atvyko ir į Europą.

Nors HP su mašinomis paleido tik vieną medžiagą, ji paskatino kitas įmones kurti alternatyvias sistemos medžiagas. Cheminių medžiagų milžinė „Evonik” buvo pirmoji kompanija, kuri išleido kitą medžiagą, taip pat PA12, ir gavo FDA patvirtinimą. Šiuo metu jau yra pristatyta nauja HP Jet Fusion technologijai pritaytyta populiari medžiaga – popilpropilenas.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos skainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos