Ekstrūzinis termoplastikų modeliavimas(FDM/FFF) Technologija sukurta 1980-ųjų pabaigoje, FDM yra viena iš seniausių 3D spausdinimo technologijų. Terminas FDM buvo sukurtas autorinėmis teisėmis tuomet priklausančiomis kompanijai „Stratasys”. Technologijos veikimo principas pagrįstas termoplastinių medžiagų (plastiko vielos pavidalu) įkaitinimu iki lydymosi temperatūros ir išspaudžiant išsilydžiusią masę per specialų antgalį, sluoksnis po sluoksnio, suformuojant pilną gaminio modelį.

FDM / FFF naudojamaos medžiagos

FDM / FFF technologijos savybės

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

FDM / FFF technologijos privalumai

FDM / FFF technologijos nereikalauja jokio specialaus įrangos ar proceaso paruošimo ir gamyba gali būti pradėta itin greitai. Beto, FDM/FFF technologijos spausdinime prieinamas plačiausias galimų naudoti termoplastikų pasirinkimas. Dėl sąlyginai pigios įrangos ir paparasto naudojimo FDM šiuo metu yra plačiausiai paplitusi spausdinimo technologija pasaulyje. Šis adityvios gamybos metodas tinka funkcinių prototipų ir vienetinių arba labai mažų partijų gamybai.

FDM / FFF technologijos apžvalga

Pirmajame FDM žingsnyje specializuota programinė įranga skaitmeniniu būdu „supjausto” erdvinį detalės modelį į sluoksnius – šie sluoksniai, vienas virš kito, sudaro pilną galutinę detalę. Sluoksnių storis priklauso nuo nustatymų, paprastai spausdiname nuo 100 iki 300 μm storio sluoksniais.

Kai modelis „supjaustytas”, duomenys perkeliami į 3D spausdintuvą. Spausdinimo galvutė seka sluoksnio modelį ir išskumia išlydytą plastiką ant konstravimo platformos. Plastikas greitai atvėsta iš karto po ekstruzijos ir sukietėja. Šis procesas kartojamas kiekvienam sluoksniui, kol modelis bus baigtas.

FDM naudoja palyginti pigias medžiagas, tačiau vis dar turi du trūkumus: pirma, ištirpęs plastikas gaunamas iš apvalaus antgalio. Taigi modelis yra pagamintas iš susluoksniuotų „apvalių vijų”, o gauti paviršiai nėra visiškai plokšti. Antra, gaminant sudėtingas formas, būtina formuoti palaikančiasias struktūras, kurios prilaiko formuojamą modelį kol naudojamas termoplastikas dar nebūna pakankamai atvėsęs ir nesukietėjęs. Tai padidina medžiagų suvartojimą ir paprastai palieka žymes po atraminių konstrukcijų pašalinimo.

Funkciniai prototipai

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button

FDM/FFF metodu spausdintos dalys yra didelio mechaninio stiprumo, tačiau yra ribotos galimybės užtikrinti aukštą matmenų tikslumą, bei paviršiaus kokybę lyginant su kitomis 3D technologijomis (pvz. SLS ar Polyjet). Tačiau dėl medžiagų savybių, kurios yra artimos liejimo būdu formuotiems plastikams ir greitos, bei ekonomiškos gamybos, tai puiki technologija prototipų ar mažų partijų gamybai.


Įranga / Mechaninės dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-flexible-structures HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-mechanical-part

Aukštas mechaninis stiprumas leidžia FDM spaudinius naudoti kaip įrenginius arba mechanines dalis. Projektuodami savo dalis tokiam tikslui, apsvarstykite tolerancijos ir izotropijos (stiprumas ašių kryptimis) poreikius. Jei turite tam tikrų spausdinimo orientacijos nuostatų (pvz., anizotropijai kontroliuoti), sluoksnio aukščio, spausdinimo greičio ar sienelių storio pagaidavimus, susisiekite su mumis.


 

 • Privalumai
  • Pigi it greita gamyba
  • Mechaniškai stiprūs gaminiai
  • Lengva, tvirta, stabili konstrukcija
  • Galima pasirinkti detalės užpildymo medžiaga lygį

Trūkumai

 • Plačios tolerancijos ribos
 • Geometrijos sudėtingumo apribojimai
 • Šiurkštūs paviršiai
 • Aukšta išsisluoksniavimo galimybė
 • Būtinos palaikančios struktūros. Šios struktūros užpildo apie 20% modelio. Kieti modeliai gali sukelti stiprų karpymo efektą ir padidinti spausdinimo laiką pagal dydį.

FDM / FFF spausdinimui medžiagos nuolatos kuriamos nuolatos. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra ABS, PLA, PETG. Prieinama labai plati spalvų gama.
Naujos medžiagų klasės apima lanksčias, karščiui atsparias, cheminėms medžiagoms atsparias versijas, taip pat medžiagas, atitinkančias įprastų polimerų, tokių kaip PA, PC ar PET, savybes.

Taip pat galime pasiūlyti inžinerines FDM 3D spausdinimo medžiagas, tokias kaip Ultem, PEEK.

Medžiagos

Akrilnitrilo butadieno stirenas (ABS)

SLA Detail Resin Tower

ABS gaminiai yra santykinai atsparūs karščiui ir standūs, o plonos konstrukcijos yra lanksčios. ABS yra labai dažnai naudojamas pramonėje, pradedant nuo automobilių dalių iki Lego žaislų.

Spalvos: Balta, Juoda, Raudona
Maksimalus dydis: 914 x 610 x 914 mm
Kaina: skaičiuoti kainą internetinėje 3D spausdinimo kainos skaičiuoklėje
Medžiagos saugos duomenų lapas: ABS


PA6/PA66 Nailonas

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material

Lanksti, neįtikėtinai stipri medžiaga didelio stiprumo reikalaujančios detalėms. Paviršiaus kokybė yra šiek tiek blogesnė, lyginant pavyzdžiui su ABS.

Spalvos: Juoda
Maksimalus detalės dydis: 200 x 200 x 200
mm Kaina: skaičiuoti kainą internetinėje 3D spausdinimo kainos skaičiuoklėje
Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
Medžiagos saugos duomenų lapas: atsisiųsti PA6/PA66

ABS gali būti šlifuojamas ir (arba) vajomas smėliasrove su stikro granulėmis. PA6/PA66 yra labai atsparus dilimui ir po gamybos negali būti papildomai apdorojamas.

Ponas S. Scottas Scrumpas ieškojo gimtadienio dovanos savo dukrai – ji paprašė tėvo gauti jai žalią plastikinę varlę. Kadangi Scottas negalėjo rasti tinkamos dovanos, jis pabandė sugalvoti būdą, kaip dovaną pagaminti. Jo idėja buvo iš esmės pakeisti frezavimo procesą, t.y. ne šalinti medžiagą nuo gaminio ruošinio, o pagaminti detalė medžiagą formuojant ten kur turi susidaryti galutinis gaminys.

Scotto žmona Lisa padėjo jam plėtoti technologija kuri buvo užpatentuota 1992 metais. Kartu Scottas sukūrė pirmąjį komercinį FDM spausdintuvą, bei įkūrė savo įmonę „Stratasys” – šiandien vieną pirmaujančių 3D spausdintuvų gamintojų pasaulyje.

2007 m.atvirojo kodo projekto „RepRap” nariai sukūrė savo pirmąjį veikiantį 3D spausdintuvą. Siekiant išvengti konflikto dėl technologijos pavadinimo, jie įvedė terminą FFF. 2009 m. dauguma originalių patentų nustojo galioti, o tai atvėrė rinką platesnei klientų bazei. Vienas iš geriausiai žinomų pavyzdžių yra „MakerBot”, kuri buvo viena iš pirmųjų kompanijų, pasiūliusių stalinius 3D spausdintuvus. „MakerBot” įsigijo „Stratasys” 2013 m.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos kainą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai, atsiųskite mums apibendrintą detalės naudojimo sąlygų aprašymą. Mes išanalizuosime pritaikymo sąlygas ir parinksime optimaliausią medžiagą, bei technologiją Jūsų detalės gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos