„Lydyto nusėdimo modeliavimas” (FDM) Technologija sukurta 1980-ųjų pabaigoje, FDM yra viena iš seniausių 3D spausdinimo technologijų. Terminas FDM buvo sukurtas  autorinėmis teisėmis „Stratasys”,  technologijos veikimo principas lydant plastiką ir išspaudžiant jį modeliu, sluoksniu po sluoksnio ant kintamo aukščio konstravimo platformos.

``Lydyto nusėdimo modeliavimas`` technologijos detalių gamybos medžiagos

``Lydyto nusėdimo modeliavimas`` technologijos savybės

Jums reikiamos detalės gamybos sąmatą galite pasiskaičiuoti čia!

``Lydyto nusėdimo modeliavimas`` technologijos privalumai

Skirtingai nuo daugelio kitų 3D spausdinimo technologijas, Laser Sintering nereikalauja jokių paramos struktūras, todėl nustato keletą apribojimų savo dizainą. Dėl to jis tapo 3D spausdinimo sudėtingų geometrijų pasirinkimo metodu. Dėl šių savybių SLS tapo nusistovėjusiu įvairių plastikinių gaminių funkcinių prototipų ir mažos partijos gamybos metodu.

``Lydyto nusėdimo modeliavimas`` technologijos apžvalga

Pirmajame FDM žingsnyje specializuota programinė įranga skaitmeniniu būdu supjausto 3D modelį į griežinėliais – šie griežinėliai yra individualūs modeliai, kurie sudaro sluoksnius. Griežinėlių storis priklauso nuo nustatymų, paprastai spausdiname nuo 100 iki 200 μm.

Kai modelis išskleidtas, duomenys perkeliami į 3D spausdintuvą. Spausdinimo galvutė seka griežinėlio modelį ir išskuva lydytą plastiką ant konstravimo platformos. Plastikas atvėsina iš karto po ekstruzijos ir sukietėja. Šis procesas kartojamas kiekvienam sluoksniui, kol modelis bus baigtas.

FDM naudoja palyginti pigią medžiagą, tačiau vis dar turi du trūkumus: pirma, ištirpęs plastikas gaunamas iš apvalaus antgalio. Taigi modelis yra pagamintas iš sukrautų apvalių stygų, o gauti paviršiai nėra visiškai plokšti. Antra, norint perpildyti dalis, reikia pridėti atsilaikymo struktūras. Jie padidina medžiagų suvartojimą ir paprastai palieka netobulumą ten, kur jie atitinka dalies paviršių.

Funkciniai ankstyvosios stadijos prototipai

HP Multi Jet Fusion - Filter HP Multi Jet Fusion - Button HP Multi Jet Fusion - Pin HP Multi Jet Fusion - knob

FDM 3D spausdintos dalys yra didelio mechaninio stiprumo, tačiau trūksta matmenų tikslumo ir paviršiaus kokybės kitų technologijų (pvz., Lazerinio sukepinimo arba Polyjet). Tačiau dėl medžiagų savybių, kurios yra artimos įpurškimo formuotiems plastikams ir greitai bei ekonomiškai gamybai, tai puiki technologija pradiniam prototipų bandymui.


Įranga / Mechaninės dalys

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-flexible-structures HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-mechanical-part HP Multi Jet Fusion - cover HP Multi Jet Fusion - Gear-wheel

Didelis mechanikos stiprumas leidžia FDM spaudinius naudoti kaip įrenginius arba mechanines dalis. Projektuodami savo dalis tokiam tikslui, apsvarstykite technologijos ir tolerancijos anizotropiją. Jei turite tam tikrų spausdinimo orientacijos nuostatų (pvz., anizotropijai neutralizuoti), įpylimo, sluoksnio aukščio ar sienelių storio, susisiekite su mumis.


 

 • Privalumai
  • Pigių
  • Dalys mechaniškai stiprios
  • Lengvos, bet stiprios dalys dėl stabilizuojančio įpylimo

Trūkumai

 • Laisvi leistini nuokrypiai
 • Geometrinio sudėtingumo apribojimai
 • Šiurkšti paviršiaus apdaila
 • Karpymo poveikis gana dažnas
 • Vientisi skaitmeninio modelio kūnai spausdinami ne kietai, o su stabilizuojančiąja struktūra, vadinama „įpylimu”. Šios struktūros užpildo apie 20% modelio. Kieti modeliai gali sukelti stiprų karpymo efektą ir padidinti spausdinimo laiką pagal dydį.

Naujos medžiagos FDM / FFF spausdinimui išleidžiamos beveik kas savaitę. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra ABS ir PLA. Jie yra įvairių spalvų ir taip pat kaip junginiai, turintys ypatingų savybių, pvz., metaliniai arba švytintys tamsiuose efektuose.
Naujos medžiagų klasės apima lanksčias, karščiui atsparias, cheminėms medžiagoms atsparias PLA arba ABS versijas, taip pat medžiagas, imituojančios įprastų polimerų, tokių kaip PA, PC ar PET, savybes.

Čia, „3Faktur”, siūlome FDM 3D spausdinimui tik inžinerinius polimerus, tokius kaip PA6 ir ABS.

Mūsų medžiagos

Akrilnitrilo butadieno stirenas (ABS)

SLA Detail Resin Tower

ABS yra santykinai atsparus karščiui ir standus, o plonos konstrukcijos yra lanksčios. ABS yra labai dažnai naudojamas pramonėje, naudojamas viskam nuo automobilių dalių iki Lego žaislų.

Spalvos: Balta, Juoda, Raudona
Max. Dydis: 200 x
200 x 200 mm Kaina: Momentiniai citatos mūsų internetinėje 3D spausdinimo
tarnyboje Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
medžiagos detales: ABS


PA6/PA66 (FDM nailonas)

HP-Multi-Jet-Fusion-PA12-material

Lanksčiai, neįtikėtinai stipri medžiaga didelio stiprumo taikymui. Paviršiaus kokybė yra šiek tiek blogesnė nei FDM spausdinta ABS.

Spalvos: Juodas
maks. Dydis: 200 x 200 x 200
mm Kaina: Momentiniai citatos mūsų internetinėje 3D spausdinimo
paslaugoje Medžiagos duomenų lapas: Atsisiųsti
medžiagos detales: PA6/PA66

ABS gali būti šlifuojamas ir (arba) karoliukas susprogdintas pagal pageidavimą. PA6/PA66 yra labai atsparus dilimui ir po spausdinimo negali būti apdorotas paviršiumi.

Ponas S. Scottas Scrumpas ieškojo gimtadienio dovanos savo dukrai – ji paprašė jo gauti jai žalią plastikinę varlę. Kadangi jis negalėjo rasti tinkamos dabarties, jis bandė galvoti apie būdą, kaip ją pagaminti. Jo idėja buvo iš esmės pakeisti frezavimo procesą, o ne pašalinti medžiagą iš bloko, kuriant objektą nuo nulio.

Jo žmona Lisa padėjo jam plėtoti ir technologija buvo patentuota 1992 metais. Kartu jis sukūrė pirmąjį komercinį FDM spausdintuvą ir pristatė savo įmonę „Stratasys” – šiandien vieną pirmaujančių 3D spausdintuvų gamintojų pasaulyje.

2007 m.atvirojo kodo projekto „RepRap” nariai sukūrė savo pirmąjį veikiantį 3D spausdintuvą. Siekiant išvengti konflikto dėl technologijos pavadinimo, jie įvedė terminą FFF. 2009 m. dauguma originalių patentų nustojo galioti, o tai atvėrė rinką platesnei klientų bazei. Vienas iš geriausiai žinomų pavyzdžių yra „MakerBot”,kuri buvo viena iš pirmųjų kompanijų, pasiūliusių stalinius 3D spausdintuvus. „MakerBot” įsigijo „Stratasys” 2013 m.

Naudingos nuorodos

Jums reikiamos detalės gamybos sąmatą galite pasiskaičiuoti čia!

Jei nežinote kokia technologija reikalinga Jūsų detalės gamybai,sukūrimui atsiuskite mums aprašymą detalės naudojimo sąlygų ir brėžinį. Mes paskaičiuosime ir parinksime tinkamiausią medžiagą ir technologiją Jūsų detalei gamybai.

  Navigacija
  Uždaryti

  Mano krepšelis

  Uždaryti

  Pageidavimų sąrašas

  Recently Viewed

  Close

  Smagu tave pamatyti čia!

  Jūsų el. Pašto adresu bus išsiųstas slaptažodis.

  Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

  Jau turite sąskaitą?

  Uždaryti

  Kategorijos